• Ana Sayfa
  • Yardım
  • Ara
  • Giriş Yap
  • Kayıt
Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Maden ve Ocak  (Okunma Sayısı 3708 defa)
goxel
Yönetici
Usta Madenci
*******
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1241Üyelik Bilgileri Site
« : Mayıs 18, 2011, 06:21:58 ÖS »
ÇIKARKEN

İlk sözü söylemek zordur. Bazen merhaba gibi sıcak bir kelime bile boşlukta asılıp kalır, buz gibi. En iyisi doğrudan konuya girmek.

16 yıl önce emeklemeye başlayan Makina Market dergisi, bugün olgunluk dönemini yaşıyor. 16 yıl boyunca makine üreticilerinin, distribütörlerinin ve kullanıcılarının ilgi ile takip ettiği Makina Market, verimli bir ağaç gibi birçok meyve de verdi. Makina Market'in dallarından düşen tohumların her birinden kendi sektöründe etkili yeni dergiler çıktı. Tarım Market, LHT, Yol Teknolojileri.... Ve şimdi de yeni bir dergi karşınızda: Maden ve Ocak Teknolojileri...
Doğada ve toplumda olan biten her şeyin bir nedeni vardır. Hiçbir şey durup dururken ve öylesine olmaz. Maden ve Ocak Teknolojileri dergisinin de elbette bir çıkış nedeni, yani söyleyecek sözü var.
Önce nasıl bir dergi olacak, onu konuşalım.

Ben iki kelime ile özetliyorum hedeflediğimiz dergiyi: Aktüel ve teknik.

Birincil amacımız haber vermek elbette. Kim ne yapıyor, yeni ürünler yeni teknolojiler neler... Özellikle madencilik ile uğraşanlara maden makinelerindeki gelişmeleri aktarmak. Ve bunun tam tersini, madencilikte neler olup bittiğini makinecilere anlatmak. İki kesimin birbirini anlaması önemli.

Bu sayıda da göreceğiniz gibi haberlerimiz masa başında yapılmış olmayacak. Bu sayıyı hazırlarken onlarca şantiyeye gittik, çalışmaları orada izledik ve haberlerimizi oralardan yaptık. Klasik deyimle bol bol toz yuttuk. Bu, bundan sonraki sayılarda da böyle olacak. Teknik yanında ise biz susacağız; konu ile ilgili çalışmalar yapan akademisyenler, bilim insanları konuşacak.

Elbette tüm bunları yaparken 'zülf-i yar'e de dokunacağız. Ama bağırıp çağırmadan, kızmadan...

Amacımız sektöre 'omuz vermek'.

Biliyoruz ki gelişme için, sektörde yeni teknolojilerin kullanılması, teknik eleman istihdamının artırılması, ülke çıkarlarına uygun bir madencilik politikasının oluşturulması gerekiyor. Bunları izleyeceğiz.

Maden ve Ocak Teknolojileri okuyucuları bu dergide; madenler ve ocaklar hakkında bilgiler, maden arama, yüzey ve yeraltı madenciliği, tünel inşaatı ve teknolojileri hakkında teknik bilgiler, araştırmalar ve haberlerin yanı sıra bütün bu konularla ilgili iş makineleri ve ekipmanları hakkındaki yenilikleri takip edebilecek. Makine ve ekipmanlar denildiğinde akla gelebilecek tüm makineler, maden ve taşocağı, çimento, kil ve cam, tünel yapımı, bakım ve onarım, satış sonrası hizmetler, iş güvenliği, delme/patlama, elektronik ekipmanlar, sondaj, dağıtım, mümessillikler, müteahhitlik firmaları, madencilik firmaları bu derginin sayfalarında yer alacak.

Arazide maden aramadan tutun da madende çalışacak bir operatörün eğitimine kadar tüm süreci gözlemleyip, sadece olanı aktarmakla kalmayıp fikirlerimizi ve önerilerimizi de sunacağız.

Kısacası, yerin altında ve üstünde madene dair ne varsa bu dergide olacak...adres : http://www.madenveocak.com
Kayıtlı

Uğur Göksel OKUMUŞ - Maden Mühendisi
MadenTurk.org Reklamlari

Sayfa: [1]
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: