• Ana Sayfa
  • Yardım
  • Ara
  • Giriş Yap
Gönderen Konu: Niğde Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü  (Okunma Sayısı 2887 defa)
goxel
Yönetici
Usta Madenci
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« : Kasım 11, 2010, 09:02:20 ÖS »
Niğde Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü

Niğde Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü, nitelikli Maden Mühendislerinin yetiştirilmesi başta olmak üzere, ülkemizin önemli maden potansiyeline sahip olduğu Orta Anadolu Bölgesi'ndeki endüstriyel hammaddeler ile cevher oluşumlarının ekonomiye kazandırılması, madencilik konusundaki problemlere çözüm getirilmesi ve araştırma faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla Niğde Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi bünyesinde 2005 yılında kurulmuş, 2008-2009 eğitim-öğretim yılından itibaren “Lisans” ve “Yüksek Lisans” programında eğitim-öğretime başlanmıştır. Bölüm maden işletme ve cevher hazırlama ana bilim dallarından oluşmaktadır. Şu anda bölümümüzde 1 profesör, 1 Doçent, 4 yardımcı doçent  ve 4 araştırma görevlisi görev yapmaktadır. Bölümde yürütülen akademik çalışmalar kaya mekaniği, mermer ve agrega teknolojileri, kömür hazırlama, mikronize öğütme, metalik cevherlerin zenginleştirilmesi ve tesis atıklarının değerlendirilmesi alanlarında yoğunlaşmaktadır.

Niğde Üniversitesi'nin misyonuyla uyumlu olarak, üniversite-endüstri işbirliğine dayalı çağdaş eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetleri yürüten, tüm bu çalışmaları uluslararası ilişkilerlerle geliştirerek sürdürebilir kılan, ulusal alanda önde gelen, dünyada saygın bir maden mühendisliği bölümü olmayı kendisine görev edinmiştir.  

Maden Mühendisliği Bölümü' nün vizyonu, evrensel değerler ışığında, bilim, teknoloji ve kişisel birikimlerden yararlanarak uluslararası düzeyde hizmet verebilecek donanıma sahip maden mühendisleri yetiştiren, çağdaş eğitim ve araştırma stratejilerinin oluşturulması ve uygulamasında önde gelen, dünyada yetkinliği kabul edilen bir bölüm olmaktır.

Detaylı Bilgi:

http://muhendislik.nigde.edu.tr/maden/images/stories/maden_tan%FDt%FDm.pdf
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2010, 12:07:01 ÖÖ Gönderen: goxel » Kayıtlı

Uğur Göksel OKUMUŞ - Maden Mühendisi
MadenTurk.org Reklamlari

Sayfa: [1]
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: