• Ana Sayfa
  • Yardım
  • Ara
  • Giriş Yap
  • Kayıt
Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Elektriksiz Kapsül - NONEL  (Okunma Sayısı 6298 defa)
goxel
Yönetici
Usta Madenci
*******
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1240Üyelik Bilgileri Site
« : Ağustos 20, 2010, 02:18:03 ÖS »
NONELDET

 
 


 Noneldet açık ocak ve yüzey patlatmaları ile yeraltı ve tünel patlatmaları için geliştirilmiş, sınırsız gecikme imkanı sunan elektriksiz bir ateşleme sistemidir. Depolamada ve kullanımda mümkün olan en fazla kolaylığı ve esnekliği sağlamak için geliştirilmiştir. Sistem, delik içi kapsülleri ile yüzey bağlantı bloğunun birlikte kullanılmasına dayalıdır.
Ateşleme sırası, yüzey bağlantı bloğunda bulunan gecikmeler yardımıyla sağlanır. Delik içerisindeki kapsülün gecikme süresi, herhangi bir kaya fırlaması olmadan önce tüm deliklerin aktif olması için yeterli zamanı verir. Bu da tüpün kesme riskini en aza indirmektedir.

Farklı yapı ve durumlara göre gereken gecikme aralığını karşılayabilmek için delik içi 5, yüzey bağlantı bloklarında 5 farklı gecikme bulunmaktadır.

Kullanım sırasında yüksek emniyet ve performans sağlar.

Sistem statik elektrikten etkilenmemesinden ötürü statik elektrik probleminin olduğu durumlarda da patlatma operasyonlarının güvenle gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra sistemde mevcut birçok farklı gecikme süresi seçenekleri sayesinde, NONELDET kapsüller patlatma kaynaklı yer sarsıntısı ve hava şoku gibi çevresel etkilerin azaltılmasında etkin rol oynamaktadır.
Belli olabilmesi ve zayıf aydınlatmalı durumlarda fark edilmesi için NONELDET LP tüpleri sarı renklidir. Demet bağı veya infilaklı fitil ile çok iyi ateşlenebilir. Kullanım sırasında yüksek emniyet ve performans sağlar.

Sistemde 25 farklı numara mevcuttur. Bu özelliği ile tünel patlatmalarında çok yüksek performans elde edilmesini sağlar.

 
kaynak : nitromak
Kayıtlı

Uğur Göksel OKUMUŞ - Maden Mühendisi
MadenTurk.org Reklamlari

Hayalperest
Çaylak Madenci
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 17Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2010, 04:18:54 ÖS »
teşekkürler  ama  orikanın  sitesinede  bi  göz  at  açıklama  yok  ama daha  geniş ürün  seçenekleri  mevcut  ve  bildiğim  kadarıyla  bunun tanesi 3.5 $  yada tl civarı
Kayıtlı
goxel
Yönetici
Usta Madenci
*******
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1240Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2010, 11:48:02 ÖS »
orhanım onlarıda sen koy
Kayıtlı

Uğur Göksel OKUMUŞ - Maden Mühendisi
Sayfa: [1]
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: