• Ana Sayfa
  • Yardım
  • Ara
  • Giriş Yap
Gönderen Konu: İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü  (Okunma Sayısı 2828 defa)
goxel
Yönetici
Usta Madenci
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« : Temmuz 06, 2010, 11:04:55 ÖS »
Mühendislik Fakültesi bünyesinde 1991 yılından itibaren eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Maden Mühendisliği Bölümü, Cevher Hazırlama ve Maden İşletme Anabilim Dallarından oluşmaktadır. Bölüm 2000'li yıllara çağdaş, modern ve dünya standartlarındaki laboratuvar olanaklarını kullanarak büyük bir atılım içerisine girmiştir.

1999 yılından itibaren örgün öğretim kontanjanı gelişmiş ülkelerdeki rakipler seviyesine indiren Maden Mühendisliği Bölümü kuruluşundan bu yana genç eğitim-öğretim kadrosu ve günümüz koşullarına uygun eğitim planı, ders programı, donanımlı laboratuvarları ile daha çok uygulamaya yönelik ve bölüm öğrencilerini ülkemiz ve dünya standartlarına uygun bir şekilde eğitmeyi vakfetmiş halde faaliyetlerini yüksek bir ivme ile devam ettirmektedir. Ayrıca, bölüm kütüphanesi ve bilgisayar olanaklarını günümüz koşullarına uygun eğitim öğretim faaliyetlerinin sürdürülebilmesi amacıyla sürekli olarak geliştirilmektedir.

Web: http://www.istanbul.edu.tr/eng2/maden/

Uğur Göksel OKUMUŞ - Maden Mühendisi
MadenTurk.org Reklamlari

Sayfa: [1]
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: