• Ana Sayfa
  • Yardım
  • Ara
  • Giriş Yap
  • Kayıt
Sayfa: [1]
Gönderen Konu: GAZ ALGILAMA CİHAZI  (Okunma Sayısı 632 defa)
endustrimarket
Çaylak Madenci
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1


Üyelik Bilgileri
« : Ocak 25, 2022, 09:20:48 ÖÖ »
Gaz algılama cihazı , bir alandaki yanıcı gazları, zehirli gazları, oksijenin tükenmesini ölçer veya izler. Kapalı alanlarda yada zehirli, yanıcı gazların meydana gelebileceği alanlarda kullanılır.

Gaz algılamaya ilk olarak 1750’lerde maden ocaklarında çalışan maden işçileri için tehlikeli gazların tespit edilmesi konusunda ihtiyaç duyuldu. Bu yıllarda gaz algılama, kanaryalar, fareler veya gaz lambaları ile tespit edilmekteydi. Gaz algılama cihazı tipleri iki çeşit olarak ayrılmaktadır; sabit gaz algılama cihazı ve portatif gaz algılama cihazı. Gaz algılama teknolojisi gün geçtikçe gelişmekte ve ilerlemektedir. Üretilen gaz dedektörü daha iyi olması için sürekli geliştirmeler yapılmakta ve bu geliştirmeler sonucunda gaz algılama sensörleri meydana çıkmıştır. Başlıca gaz algılama sensör tipleri şunlardır; elektro kimyasal gaz algılama sensörü, katalitik gaz algılama sensörü, infrared gaz algılama sensörü.

Sabit gaz algılama dedektörleri kendinden röle çıkışlıdır, bu sayede olası gaz sızıntısında, algılanıp sahada sesli ve görsel ikaz verebilir, röle çıkışı bulunmayan gaz dedektörleri scada sistemi aracılığı ile sesli / görsel uyarılar verebilir.  İşletmenizin ve çalışanlarınızık gaz algılama cihazı ile güvene alabilir, riskleri en az seviyeye indirebilirsiniz.

Sabit gaz algılama cihazı ve taşınabilir gaz algılama cihazı sensör ve seçenekleri ile Endüstri Market’de !
https://endustrimarket.net/tr/24-gaz-algilama-cihazi
Kayıtlı
MadenTurk.org Reklamlari

Sayfa: [1]
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: