• Ana Sayfa
  • Yardım
  • Ara
  • Giriş Yap
  • Kayıt
  İletileri Göster
Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 81
16  Haberler / Üniversitelerden Haberler / YER BİLİMLERİ ANABİLİMDALLARINI TERCİH EDENLERE MAAŞ GİBİ BURS : Haziran 22, 2017, 08:04:40 ÖÖ
YÖK Başkanı Saraç üniversitede temel ve yer bilim tercih edenlere burs verileceğini açıklayarak, "Bu öğrencilere ödenecek burs miktarı, bu akademik yıl için aylık 625 lira olacak. Burslar 12 ay boyunca ödenecek. YÖK bursu, başka bir kurumdan burs alınmasına engel teşkil etmeyecek" dedi.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 2017-2018 döneminden itibaren yer bilimleri alanları olan maden, jeoloji ve jeofizik mühendisliği programları ile temel bilim alanları fizik, kimya, biyoloji, matematik programlarına ilk üç sırada yerleşen tüm öğrencilere bir yıl boyunca aylık 625 lira burs verileceğini açıkladı.
Saraç, Yükseköğretim Kurulunu, artık yeni ve yenilikçi programlar geliştirdiğinden "Yeni YÖK" olarak adlandırdıklarını ifade etti.
Saraç, YÖK olarak geçen yıl ilk kez Türkiye'nin öncelikli alanları ve yükseköğretim sistemi açısından stratejik önem taşıyan, tarım-ziraat-orman-su ürünleri odaklı lisans programlarına ilginin arttırılması amacıyla bu fakülteler altında yer alan programlara ilk 3 sırada yerleşen öğrencilere burs verme kararı aldıklarını anımsattı.
Saraç, 46 üniversitede 210 programda 630 öğrenciye 2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren başlatılan teşvik programı kapsamında burs verilmeye başlandığını dile getirdi. Burs programının öğrencileri teşvik ettiğini, bu programları tercih eden öğrenci sayısında artış gözlemlediklerini bildiren Saraç, "Bu programlara yeni kayıt olan öğrenci sayımız, 2015-2016 yılında 5 bin 558 iken, burs programından sonra 5 bin 869 oldu" bilgisini verdi.
Bunun sıradan bir burs programı olarak kabul edilmemesi gerektiğinin altını çizen Saraç, her sınıfta başarılı öğrencilerin bulunmasını ve onların sınıf düzeyini de yükseltmesini de istediklerini söyledi.
YENİ TEŞVİK SİSTEMİNDE 2 ALAN DAHA EKLENDİ
YÖK Başkanı Saraç, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Türkiye'nin bilim hayatı için önemli iki burs programını daha başlatacaklarını söyledi. Bunlardan ilkinin Türkiye için önem taşıyan ancak son yıllarda ilginin azaldığı yer bilimleri programları olacağını belirten Saraç, şöyle devam etti:"Yer bilimleri programları aslında temel bilimlerin bir cüzü olarak da kabul edilen programlardır.
Halen yükseköğretim sistemimizde, 20 maden mühendisliği, 25 jeoloji mühendisliği ve 8 jeofizik mühendisliği programı mevcut. Buradaki öğrenci taleplerine baktığımızda temel bilimlere ilginin azaldığı dönemlerle aynı zamanda buraya da ilginin azaldığını gözlemlemek mümkün.
2012 yılında bu programların doluluk oranı yüzde 39-50 bandında iken 2016 yılında alınan bazı kararlar ve rasyonel planlamalar neticesinde bu oran, yüzde 52-66 bandına yükseldi.Fakat yer bilimleri de ziraat-orman-su ürünleri gibi ülkemiz için hayati önem taşıyor. Bu programların öğrencilerinin nitelik bakımından profilini yükseltmeye yönelik bir dizi çalışma başlatma kararı aldık.
Bu yıldan itibaren yer bilimleri alanları olan maden mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve jeofizik mühendisliği programlarına ilk üç sırada yerleşen öğrencilere de burs vereceğiz."
TEMEL BİLİMLER ALANI
Yekta Saraç, bütün üniversitelerin bilimsel yapısının zeminini oluşturan alanların temel bilim programları olduğunun altını çizerek, YÖK'ün talebi üzerine TÜBİTAK'ın temel bilimler alanında ilk 25 bine giren öğrencilere bir burs programı verdiğini hatırlattı.
Saraç, bu program araştırma reform paketi çerçevesinde temel bilimler mezunlarına yönelik istihdamı teşvik edici düzenlemelerle birleştiğinde temel bilimler alanında da bir iyileşmenin görünür hale geldiğini vurguladı.
2013 yılında temel bilimler alanında yıllarca "sıfır" öğrencili, yani hiçbir öğrencinin kayıt olmadığı 20 programın bulunduğuna işaret eden Saraç, şu değerlendirmede bulundu:
"Şimdi ise geçen yılın verilerine göre 71 fizik, 77 kimya, 73 biyoloji ve 82 matematik programında 70 bin 12 öğrencimiz eğitim görüyor. Artık öğrencisi bulunmayan tek bir temel bilim programı yok. Biz tedrici olarak da temel bilimler programlarının sayılarını belli bir planlama dahilinde artırıyoruz. Hem kontenjanları hem de üniversitelerdeki sayıları artırıyoruz."
"TÜBİTAK tarafından her ne kadar temel bilimlerde ilk 25 bine yerleşen öğrencilere burs veriliyor ise de ilk 25 bin aralığının aslında tıp, diş, eczacılık, hukuk fakülteleri ligini gösterdiğine" işaret eden Saraç, "Dolayısıyla bu burs imkanından yararlanan öğrencilerimiz ancak az sayıdaki üniversitede az sayıdaki öğrenci ile sınırlı oluyordu" ifadesini kullandı.
Saraç, 2017-2018 eğitim öğretim döneminden itibaren YÖK'ün Türkiye'nin bilim hayatı için önem arz eden diğer bir alan olan temel bilimler alanına da burs verme kararı aldığını belirterek, şöyle dedi:"Devlet üniversitelerimizdeki temel bilimler alanına yani fizik, kimya, biyoloji, matematik programlarına ilk üç sırada yerleşen tüm öğrencilerimize YÖK bursu verme kararı aldık. Bu tabii çok ciddi bir sayı olacak. Bu burs, devlet üniversitelerimizde temel bilimler programlarımıza ilk 3 sırada yerleşen tüm öğrencilerimiz için geçerlidir. Temel bilimler alanındaki bu teşvik ve desteklerin ülkemizin bilim odaklı kalkınması için önemli katkı sağlayacağı görüşündeyiz."
"BAŞKA KURUMDAN DA BURS ALINABİLECEK"
YÖK Başkanı Saraç, geçen yıl başlatılan ve bu sene de yer bilimleri ve temel bilimlerin dahil edildiği YÖK burslarına ilişkin, "Geçen yıl başlattığımız burs kapsamındaki tarım, ziraat, orman, su ürünleri ile bu yıl başlatacağımız yer bilimleri ve temel bilimlerin bütün programları da ilave edildiğinde devlet üniversitelerimizde toplam 448 program bulunduğunu görüyoruz.
448 programa ilk üç sırada yerleşecek öğrencilerin tümü yani bin 344 öğrencimiz bu burs imkanından yararlanacaklar." açıklamasını yaptı. Bu öğrencilere ödenecek burs miktarının da bu akademik yıl için aylık 625 lira olacağını aktaran Saraç, bursların 12 ay boyunca ödeneceğini, YÖK bursunun başka bir kurumdan burs alınmasına engel teşkil etmeyeceğini söyledi.
Saraç, "Yeni YÖK artık yurt içi ve yurt dışı, daha önce kurgulanmamış ve uygulanmamış tarz ve üslupta yenilikçi burs programları başlatan ve başarıyla yürüten bir kurum halini almıştır. Bu burs programların niteliği YÖK'ün artık rutini sürdüren değil politika üreten bir kurum halini aldığını göstermektedir" sözlerine yer verdi.
17  Serbest Bölge / Soru - Cevap / Ynt: SURFER veya NETCAD : Mart 01, 2017, 10:07:57 ÖÖ
http://www.goldensoftware.com/products/surfer

Bu adresten surfer indirebilirsiniz.
18  Serbest Bölge / Soru - Cevap / Ynt: Kömür Hazırlama tesis tasarımı : Şubat 24, 2017, 01:14:44 ÖS
yapılmış bazı projeler vardı elimde ancak eski olabilir.
19  Serbest Bölge / Soru - Cevap / Ynt: YÜKSEK LİSANS KONUSU LAZIM : Şubat 04, 2017, 06:57:24 ÖÖ
MERHABALAR madenozgur;

Traverten ile ilgili bir konu seçebilirsin.
Yada mermer ocaklarında dağ kesme yada elmas tel performansı inceleyebilirsin.
Mermer ocaklarında kademe verimlilik faktörleri olabilir.
Daha çok mermer de çalıştığım için şu an aklıma gelenler bunlar. Yine diğer konulardada yardımcı olabilirim.
20  Kütüphane / Maden Mühendisliği Araştırmaları Deneyler Dökümanlar ve Makaleler / Ynt: BOR MADENİ ÜLKEMİZDEKİ TESISLERIN AKIM ŞEMALARI ACILL BİTİRME ODEVI ICIN LAZIMM : Ocak 03, 2017, 09:00:03 ÖÖ
akım şeması için istekte bulunalım ancak bende yok malesef.
21  MadenTürk / Duyurular / Ynt: Dosya İndirmede Sorun Yaşayanlar İçin : Ocak 03, 2017, 08:58:39 ÖÖ
site kullanımda arkadaşlar işlerim dolayısıyla fazla ilgilenemiyorum.
22  MADENLERDE İŞ GÜVENLİĞİ VE İŞÇİ SAĞLIĞI / Sektörden Güncel Gelişmeler / Maden İşletmelerinde İş Güvenliği Müfettişlerinin Dikkat Ettiği 104 Madde : Ocak 03, 2017, 08:40:33 ÖÖ


MADEN İŞLETMELERİ İSG KONTROL LİSTESİ
1. İşçilerin Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışacaklara Ait Sağlık Raporları Var mı?
2. Gece vardiyasında çalışan işçilerin Ağır ve Tehlikeli İşler Raporlarında gece
çalışmasında sağlık açısından sakınca olmadığını belirten hekim onayı var
mı?
3. Tozlu işlerde çalışan işçilerin büyük boy (35 cm x 35 cm) göğüs filmleri
çektirilmiş mi?
4. Mutfak personelinin düzenli (3 ayda bir) portör muayeneleri yapılıyor mu?
5. Gürültülü yerlerde çalışan işçilerin işitme testleri yapılmış mı?
6. İşçilere tetanos aşısı yaptırılmış mı?
7. Teknik (Fenni) Nezaretçi görevlendirilmiş mi? Teknik Nezaretçi Defteri
düzenli tutuluyor mu?.
8. Daimi Nezaretçi Görevlendirilmiş mi?
9. Yıllık İş Güvenliği Eğitim Programı var mı? İşçilere işyerinde
karşılaşabilecekleri tehlike ve riskler ile bunlardan korunma yolları
konusunda genel uyarı ve ikazlar ile yapacakları iş ve bu işte uyulması
gerekli mesleki iş sağlığı ve güvenliği kuralları hakkında eğitim verilmiş mi?
10. İşyerinde yapılan çalışmalarla ilgili yazılı talimatlar var mı?, Görev yetki ve
sorumluluklar belirlenmiş mi?
11. Sağlık ve Güvenlik Dokümanı (Sağlık ve Güvenlik Planı) hazırlanmış mı?
12. Risk Analizi yapılmış mı, İşyerinde tehlikeler tanımlanarak önlemler
değerlendirimiş mi?
13. Mesleki Eğitim Belgesi olmayan işçiler (değirmen, konkasör ve delici
operatörü) işyerinde ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılıyor mu?
14. Kullanılan kimyasalların malzeme güvenlik formları (MSDS) alınıyor mu?
15. Gözetim ve denetim faaliyetleri yeterli mi?
16. İşçilere kişisel koruyucu donanım (baret, emniyet kemeri, toz maskesi,
kulaklık vb) veriliyor mu?
17. Çalışanların Özlük Dosyaları var mı?
18. Toz ölçümü yapılıyor ve kayıtları tutuluyor mu?
19. Tozla Mücadele Birimi var mı?
20. Gürültü ölçümü yapılıyor mu?.
21. İletişim, uyarı ve alarm sistemleri var mı / Uyarı levhaları ve güvenlik
işaretleri yeterli mi?
22. Detaylı Kademe Planı ile İşletme Projesi, İmalat Planı ve İmalat Haritası
yoktur. Aylık olarak işleniyor mu?
23. Açık İşletme Yönergesi var mı?. İşyerinde çalışanlara imza karşılığı tebliğ
edilmiş mi? İşyerinde işçilerin görebilecekleri yerlere asılmış mı?
24. Açık ocakta kademe oluşturulmuş mu, kademe şev açısı, genişlik ve
yükseklikleri uygun mu?
25. Aynada çatlak, kavlak kontrolü yapılıyor mu, askıda malzeme var mı, şev
açısı dike yaklaşmış mı?.
26. Ocakta yer yer ters ıskarpa (alt kısmı oyularak) ile çalışma yapılıyor mu?
27. Açık ocakta galeri atımı yapılıyor mu?
28. Kademe düzlüğünde pasa, blok vb. malzemeler bulunuyor mu?
29. Şev kenarlarında ve Döküm sahalarında iş makinesi ve araçların aşağıya
kaçmasına engel olacak taş blok veya toprak setler oluşturulmuş mu?
30. Gece vardiyasında yeterli aydınlatma yapılıyor mu?
31. Döküm sahasında işaretçi var mı?
32. Döküm sahasında manevracıya gece çalışması esnasında fosforlu iş elbisesi
ve el feneri verilmemiştir.
33. Saha içindeki tehlikeli alanlar ile işletme sahasının etrafı korkuluk veya tel
örgü ile çevrilmiş mi? Blok taş ve kaya düşmesi tehlikesi bulunan kısımlar
kapatılmış mı?
34. Açık İşletme ve Döküm sahası yön ve yer levhaları var mı?. Taşıt trafiği
bulunan yerlerde uygun düzenleme yapılmış mı?
35. Tozu önlemeye karşı gerekli tedbirler (Pulvarize su ile bastırma, toz emme
sistemi vb.) alınmamıştır.
36. Sorumlu Elektrik Mühendisi var mı?
37. Elektrik tesisatı ve topraklamaların yıllık kontrolü yapılıp, belgelenmiş mi?
38. Elektrikle çalışan cihazların gövde güvenlik topraklamaları, kaçak akım
rölesi ve aşırı akım rölesi var mı?
39. Paratoner tesisatı var mı, yıllık kontrolü yapılmış mı?
40. Elektrik panosunun önünde yalıtkan ızgara veya paspas var mı, Panoların iç
kapakları takılmış mı, bağlantı noktaları ve baralar elektrik çarpmalarına ve
dokunmalara karşı korunmuş mu, Pano kapakları kapalı mı?
41. Ana trafo binasında manevra talimatı var mı?
42. Ana trafo binasında yüksek gerilim koruyucu malzemeleri (yalıtkan eldiven,
çizme, istaka, tabure, yüksek gerilim kontrol kalemi vb.) var mı?
43. Seyyar aydınlatma araçları 42 volttan yüksek mi?
44. Elektrik kabloları yerde gelişigüzel mi çekilmiş. Mekanik etkilere karşı
korumalı mı?
45. Aydınlatma armatürleri etanş (kapalı) tip mi?
46. Elektrik tesisatı (kablolar, fiş, priz vb.) uygun mu. Aydınlatma lambalarının
duyları elektrik çarpmalarına karşı yalıtılmış veya kapalı tip mi?
47. Kullanılan makine ve teçhizatlıların Kullanma Talimatları (nasıl
çalıştırılacağı, bakım ve onarım işleri ile acil durumda yapılması gerekenler
vb.) hazırlanarak çalışma yerlerine asılmış mı?
48. Kompresörün hava tankının basınç testi ve kontrolü yapılıp, belge
düzenlenmiş mi?
49. Kompresör hava tankının yeri patlamaya dayanıklı bir bölme içinde mi?
50. Makinaların kayış-kasnak-kablin vb. hareketli aksamların koruyucuları var
mı?
51. Makine veya tesisin devreye gireceğini belirtir otomatik ikaz sistemi var mı?
52. Bunkerin yan korkulukları var mı? Bunker önünde set, silo ağızlarında
ızgara var mı?
53. Bant konveyörlerin acil durdurma teli ve/veya tambur koruyucuları var mı?
54. Kırma-Eleme Tesisinin alt bölümlerinde acil durumlarda ve bakım onarım
işleri sırasında kullanılmak üzere acil stop butonu veya ayırıcı şalter var mı?
55. Bant konveyörlerden malzeme düşmesini önleyici önlem alınmış mı?
56. Konkasör tesisindeki düşme tehlikesi olan bölümlerde korkuluk var mı?
Merdivenler uygun mu?
57. Sistem çalışırken bant konveyörün altında temizlik yapılıyor mu?
58. İş makinalari ve Vinçleri kullananların operatör belgesi veya ehliyeti var mı?
59. Oksijen kaynak takımında alev tutucu (geri tepme emniyet valfi) var mı?
60. Basınçlı gaz tüpleri ayrı bölümlerde depolanıyor mu ve devrilmeye karşı
sabitlenmiş mi?
61. Oksijen kaynak takımının hotum bağlantıları uygun mu? Basınç göstergeleri
sağlam mı? Taşıma aracı var mı?
62. Kaynak makinesinin pensesinin yalıtkan kısmı sağlam mı?
63. Zımpara taşının yan kapak koruyucusu var mı?
64. Atölyelerde kaynak yapılan yerlerde cebri çekiş sistemi yoktur.
65. İşyeri termal konfor şartları açısından uygun mu?.
66. Makineler ve bantlar ile işyeri yan duvarı arasında insan geçişi için bırakılan
mesafe uygun mu?
67. Düşme tehlikesi bulunan yerlerde uygun korkuluk var mı?
68. İş makinesi kullanan operatörlerin ehliyeti var mı?
69. İş makinelerinin geri vites ikaz alarmı var mı?
70. İş Makinesinin operatör kabini ve kabin önünde koruyucu ızgara var mı?
71. Kamyon damperleri açık iken hidrolik boşalmalarına karşı damperleri
sabitleyici önlem alınmış mı?.
72. Kaldırma araçlarının ( vinç, ceraskal, forklift vb.) periyodik kontrolü
yapılmış mı?
73. Vinçlerde sesli ve ışıklı ikaz sistemi var mı?
74. Köprü vinçte ray sonunda takoz var mı?
75. Patlayıcı Madde Kullanım Yönergesi var mı?
76. Elektrikli fünye için özel devre kontrol cihazı var mı?
77. Kapsül pensesi var mı?
78. Açık ocakta patlatmalarda kullanılmak üzere siren sistemi var mı?
79. Patlayıcı madde depolarının sahasına giriş ve depo kapısında statik yük
giderici levha var mı?
80. Bakanlığın izin verdiği türden yasaklanmış patlayıcı madde kullanılmaktadır.
Patlayıcı madde işyeri ortamında üretilmektedir.
81. Zorunlu ihtiyaçtan daha fazla parlayıcı patlayıcı madde çalışma sahasına
götürülüyor mu? Yere atılmış dinamit lokumu var mı?
82. Atım sahasında çalışma yapılan yerin çok yakınında delik dolumu, sıkılama,
bağlama işlemleri yapılıyor mu?
83. Patlayıcı maddeleri ateşleyen kişinin Patlayıcı Madde Ateşleyici Yeterlik
Belgesi var mı?
84. Manyeto tellerinde yer yer çıplak kısımlar var mı?
85. Yangın söndürme cihazı var mı? Periyodik kontrolleri yapılmış mı?. İş
Makinesi ve kamyonlarda yangın söndürme cihazı var mı?
86. Yangın ve Acil Durum Tahliye Denemeleri yapılmış mı?
87. Akaryakıt Tankı Dolum Talimatı var mı? Akaryakıt tankının dolum ağızı kilitli
mi, dolum borusu tankın dibine kadar indirilmiş mi? Alev geçirmez başlıklı
havalandırma borusu var mı?
88. İşyerinde işçi sayısına göre % 10 oranında (3 kişiden az olmamak üzere)
ilk yardım eğitimi almış eleman ve ilk yardım ekibi var mı?
89. Yeterli sayıda çalışandan oluşturulmuş Kurtarma istasyonu ve ekibi
oluşturulmuş mu? Görevli işçi Tekamül eğitimleri yapılmış mı?
90. İşyerinde gerekli veya yeterli ilk yardım malzemesi, boyunluk ve seyyar
sedye var mı?
91. İşyerinde acil durumlar için uygun araç var mı?
92. Duş ve lavabolar uygun mu? Duş tertibatı ve devamlı sıcak su var mı?
Yeterli sayıda, hijyenik, temiz ve bakımlı tuvalet var mı? Soyunma yeri ve
soyunma yerinde yeterli elbise dolabı var mı? Hijyen şartlara uygun temiz
ve bakımlı mı?
93. Hijyen şartlara uygun temiz ve bakımlı yemekhane var mı?
94. Yatakhaneler yeterli mi? Hijyen şartlara uygun temiz ve bakımlı mı?
95. İçilebilir şartlarda temiz su var mı? İçme suyunun analizi yaptırılmış mı?
50’DEN FAZLA İŞÇİ ÇALIŞTIRAN İŞYERLERİ İÇİN:
96. A Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı görevlendirilmiş mi?
97. İşyeri hekimi var mı? Sözleşmesi yapılmış mı? Çalışma süresi yeterli mi?
İSGM ‘de ataması onaylatılmış mı?
98. İşyeri Sağlık Güvenlik Birimi oluşturulmuş mu? Yeri ve konumu uygun mu?.
Malzeme ve donanım tam mı?
99. İşyeri Sağlık –Güvenlik Birimi tarafından işyerinde işçilere ve işveren
vekillerine eğitim ve bilgilendirme çalışması yapılıyor mu?
100. İşyeri Sağlık-Güvenlik Birimi Yıllık Çalışma Planı hazırlamış mı?
101. İşyeri hekimince İşyeri Sağlık Birimi Yıllık Faaliyet Raporu hazırlanmış mı?
102. İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu kurulmuş mu? Üyeler tam mı? Toplantıları
düzenli yapılıyor mu?
103. İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu üyelerine iş sağlığı ve güvenliği eğitimi
verilmiş mi?
104. İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından Yıllık Çalışma Planı ve Faaliyet
Raporu hazırlanmış mı?

23  Madencilik / Madencilik Kanunları ve Yönetmelikleri / Ynt: 3213 Sayılı Son Maden Kanunu - Şubat 2015 : Aralık 13, 2016, 07:29:54 ÖÖ
yayınlanan yönetmelik değil maden kanunu.
24  Madencilik / Madencilik Kanunları ve Yönetmelikleri / Ynt: Tüm Kanun ve Yönetmelikler için tek adres!.. : Aralık 13, 2016, 07:28:55 ÖÖ
link hata veriyor konu kilitlenmiştir.
25  MADENCİLİK VE PROJELENDİRME / MADENCİLİKTE KARŞILAŞILAN SORUNLAR VE MADENCİLİK AŞAMALARI / Ynt: Migem'in By-Pass dediği malzemeye 0*80 ve 0*100 lük malzemeyi yazabilir miyiz? : Aralık 05, 2016, 02:17:13 ÖS
Merhabalar;
0-25 by pass a yazılıyor. Diğer türlü yazılması uygun değildir.
26  MADENCİLİK VE PROJELENDİRME / MADENCİLİKTE KARŞILAŞILAN SORUNLAR VE MADENCİLİK AŞAMALARI / Ynt: Migem'in By-Pass dediği malzemeye 0*80 ve 0*100 lük malzemeyi yazabilir miyiz? : Aralık 05, 2016, 10:21:55 ÖÖ
mıcır hakkında fazla bilgi yok araştırıp hemen öğrenelim.
27  MadenTürk / Tanışalım Kaynaşalım / Ynt: Kim Nereden ?? : Şubat 09, 2016, 06:47:52 ÖÖ
Hosgeldiniz . Mezunmusunuz acaba ?
28  İlanlar / Ocak ve Hammadde İlanları / Ynt: İŞBİRLİĞİ DAVETİ : Aralık 24, 2015, 07:13:05 ÖÖ
Merhabalar. İletişim bilgilerinizi verirseniz daha kolay ulaşabilir ilgi duyan arkadaslar.
29  İlanlar / Ocak ve Hammadde İlanları / Ynt: Satılık Bej Mermer Ocağı : Aralık 24, 2015, 07:10:47 ÖÖ
İş hayatınızda ve calışmalarınızda basarılar dilerim.
Ocak hangi bölgededir yada tas nedir bilgi vermeniz mümkünmü.
30  Cevher Hazırlama Ve Zenginleştirme / Cevher Zenginleştirme / Ynt: cevher zenginleştirme makinamız : Aralık 24, 2015, 07:00:43 ÖÖ
Oncelikle calismalarinizin ve basarilarinizin devamini dilerim. Brosur yada video tanitim tarzi bir gorsel varmidir ?
Ayrica zimpara tasi (korund) ile kil zenginleştirmesinde basarılı olurmu ve kapasitesi nedir bu sistemin.
Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 81