Maden Mühendisliği ve Madencilik Paylaşım Sayfası - Madencilik Forumu - Madencilik Sitesi - Maden Forum - Maden Mühendisliği

Madencilik => Delme - Patlatma => Konuyu başlatan: goxel üzerinde Ağustos 20, 2010, 02:18:03 ÖSKonu Başlığı: Elektriksiz Kapsül - NONEL
Gönderen: goxel üzerinde Ağustos 20, 2010, 02:18:03 ÖS
NONELDET

 
 


 Noneldet açık ocak ve yüzey patlatmaları ile yeraltı ve tünel patlatmaları için geliştirilmiş, sınırsız gecikme imkanı sunan elektriksiz bir ateşleme sistemidir. Depolamada ve kullanımda mümkün olan en fazla kolaylığı ve esnekliği sağlamak için geliştirilmiştir. Sistem, delik içi kapsülleri ile yüzey bağlantı bloğunun birlikte kullanılmasına dayalıdır.
Ateşleme sırası, yüzey bağlantı bloğunda bulunan gecikmeler yardımıyla sağlanır. Delik içerisindeki kapsülün gecikme süresi, herhangi bir kaya fırlaması olmadan önce tüm deliklerin aktif olması için yeterli zamanı verir. Bu da tüpün kesme riskini en aza indirmektedir.

Farklı yapı ve durumlara göre gereken gecikme aralığını karşılayabilmek için delik içi 5, yüzey bağlantı bloklarında 5 farklı gecikme bulunmaktadır.

Kullanım sırasında yüksek emniyet ve performans sağlar.

Sistem statik elektrikten etkilenmemesinden ötürü statik elektrik probleminin olduğu durumlarda da patlatma operasyonlarının güvenle gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra sistemde mevcut birçok farklı gecikme süresi seçenekleri sayesinde, NONELDET kapsüller patlatma kaynaklı yer sarsıntısı ve hava şoku gibi çevresel etkilerin azaltılmasında etkin rol oynamaktadır.
Belli olabilmesi ve zayıf aydınlatmalı durumlarda fark edilmesi için NONELDET LP tüpleri sarı renklidir. Demet bağı veya infilaklı fitil ile çok iyi ateşlenebilir. Kullanım sırasında yüksek emniyet ve performans sağlar.

Sistemde 25 farklı numara mevcuttur. Bu özelliği ile tünel patlatmalarında çok yüksek performans elde edilmesini sağlar.

 


(http://www.nitromak.com/images/nonel1.jpg)


(http://www.nitromak.com/images/nonel2.jpg)


kaynak : nitromak


Konu Başlığı: Ynt: Elektriksiz Kapsül - NONEL
Gönderen: Hayalperest üzerinde Kasım 25, 2010, 04:18:54 ÖS
teşekkürler  ama  orikanın  sitesinede  bi  göz  at  açıklama  yok  ama daha  geniş ürün  seçenekleri  mevcut  ve  bildiğim  kadarıyla  bunun tanesi 3.5 $  yada tl civarı


Konu Başlığı: Ynt: Elektriksiz Kapsül - NONEL
Gönderen: goxel üzerinde Kasım 25, 2010, 11:48:02 ÖS
orhanım onlarıda sen koy :)