Maden Mühendisliği ve Madencilik Paylaşım Sayfası - Madencilik Forumu - Madencilik Sitesi - Maden Forum - Maden Mühendisliği

MADENLERDE İŞ GÜVENLİĞİ VE İŞÇİ SAĞLIĞI => 2019 Yılı Madenlerde Yaşanan İş Kazaları => Konuyu başlatan: helbir üzerinde Şubat 26, 2019, 08:15:27 ÖSKonu Başlığı: Adıyaman’da mermer ocağında iş makinesi ile mermer arasında sıkışan işçi öldü
Gönderen: helbir üzerinde Şubat 26, 2019, 08:15:27 ÖS
Adıyaman’da mermer ocağında çalışan Ramazan Şekerli (41) iş makinesi ile mermer arasında sıkışarak öldü. İş cinayeti akşam saatlerinde Kaş Köyünde bulunan özel bir mermer ocağı şantiyesinde meydana geldi.
Şantiye şefi olarak çalışan Ramazan Şekerli, manevra yaparken kendisini fark etmeyen iş makinesi ile mermer kütlesi arasında sıkıştı. Ağır yaralanan Şekerli, ihbarla olay yerine gelen sağlık görevlileri tarafından ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Acil serviste doktorların müdahalesine rağmen Şekerli, hayatını kaybetti.

Şekerli’nin cenazesi otopsi yapılmak üzere morga konulurken, şantiyede iş makinesini kullanan ismi öğrenilemeyen operatör jandarma tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürdürüyor.

26 Şubat 2019
(DHA)